Bieżące informacje - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Program "Przyszłość a Ty" to trzeci etap programu "Profilaktyka a Ty", który w latach 2006 - 2016 objął na terenie kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję i MSWiA (w ramach programu "Razem bezpieczniej"), MEN (w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła"), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
Dodano: 17.10.2024 -
18 listopada 2024 roku od 10:00 do 13:15. odbędzie się bezpłatne webinarium (spotkanie online) skierowane do seniorów oraz ich opiekunów organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister do spraw Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
Dodano: 17.10.2024 -
Kampania pod nazwą „Porusz serce”, prowadzona przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, była doskonałą okazją do zorganizowana szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkolenie włączyli się funkcjonariusze ze świdnickiej komendy oraz Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach. A wszystko to w ramach obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.
Dodano: 16.10.2024 -
Ogólnodostępne samoobsługowe alkomaty znajdziecie w: Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, Komisariacie Policji w Strzegomiu, Komisariacie Policji w Jaworzynie, Posterunku Policji w Marcinowicach.
Dodano: 15.10.2024 -
Świdniccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolejny raz pełnili służbę na terenach objętych powodzią podległych Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku. Po ostatnich wydarzeniach związanych z powodzią pozostał ogrom zniszczeń i tam właśnie lokalnej społeczności nadal niezbędna jest wieloaspektowa pomoc. Policjanci w pierwszej kolejności realizowali czynności ratowniczo-ewakuacyjne. Ale na tym nie zakończyła się ich pomoc teraz mundurowi pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku.
Dodano: 15.10.2024 -
W dniu 10 października 2024 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „Artystyczny przeWODNIK” zorganizowany przez Biuro Prewencji KGP wspólnie z partnerem Fundacją PZU w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jury powołane przez Organizatora spośród nadesłanych prac wyłoniło laureatów, którzy przesłali najciekawsze prace plastyczne i spoty filmowe promujące bezpieczny wypoczynek w wodzie, nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia.
Dodano: 15.10.2024 -
Niejednokrotnie samochód oprócz mieszkania, czy domu jest jedną z cenniejszych rzeczy jakie posiadasz. Niezmiennie statystyki przestępstw zwłaszcza w aspekcie kradzieży samochodów sygnalizują, że złodzieje nie zamierzają rezygnować z tego dochodowego procederu. Co prawda znaczna część skradzionych samochodów jest odzyskiwana przez policjantów, to niezmiennie kradzież pojazdu powoduje frustrację u poszkodowanego właściciela. Dlatego zdecyduj się odpowiednio wcześniej podjąć odpowiednie rozwiązania aby zminimalizować prawdopodobieństwo kradzieży samochodu.
Dodano: 14.10.2024 -
Dzwoni telefon, w słuchawce mężczyzna przedstawia się jako „policjant” i informuje, że syn/wnuk spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i potrzebne są pieniądze na pokrycie kaucji, aby uniknąć więzienia – takie informacje z pewnością wywołują duże emocja, lecz pamiętajmy że to OSZUSTWO.
Dodano: 14.10.2024 -
8 października w Sejmie ruszyła ogólnopolska kampania "Dzieciństwo bez Przemocy" w którą włączyła się również Polska Policja. W uroczystej inauguracji uczestniczył m.in. nadinsp. Marek Boroń - Komendant Główny Policji.
Dodano: 14.10.2024 -
Środek jednego z dużych osiedli mieszkaniowych. Pora, kiedy ludzie wracając z pracy robią zakupy, odbierają dziecko z przedszkola, wracają do domów z zajęć w szkole czy na uczelni… Pogoda jak to w październiku – tym razem nie pada, na termometrze około 13 stopni Celsjusza powyżej zera. Zwyczajne popołudnie w zabieganym mieście. A pośrodku tego wszystkiego – ONA – zdezorientowana, zagubiona kobieta ubrana w jasnoniebieski szlafrok i kapcie. Stoi bezradnie, z widocznym niepokojem na twarzy. Większość osób przechodzi obok, jakby była niewidzialna. Kim jest? Co tu robi? Tak w dużym skrócie rozpoczął się nasz eksperyment społeczny, który powstał na potrzeby kampanii #JestemTuCZEKAM, której celem jest zwrócenie uwagi na zaginięcia osób w wieku senioralnym. Akcja skierowana jest do nas wszystkich. To my możemy sprawić, żeby osoby, które znajdą się w podobnej sytuacji, w porę otrzymały pomoc.
Dodano: 14.10.2024