Buty zostały, pieniądze zniknęły z konta. Zanim klikniesz w przesłany link, PRZEMYŚL TO DWA RAZY czy nie udostępniasz swoich danych !!
Ponownie zwracamy się z apelem o rozwagę i ostrożność w trakcie internetowych transakcji. PRZEMYŚL TO DWA RAZY, zanim klikniesz w nieznany link, który ma usprawnić wypłatę gotówki za sprzedany towar. TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO!!!! Chwila nieuwagi oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, może skończyć się utratą oszczędności na rachunku bankowym. Przekonała się o tym 30-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego
Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana w trakcie transakcji internetowej. 30-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego przekonała się jak w kilka chwil można stracić spore pieniądze.
A wszystko zaczęło się tak......30-latka postanowiła sprzedać buty, które przestały być juz potrzebne, a przy okazji trochę zarobić. Wystawiła więc buty do sprzedaży za 100 zł na portalu ogłoszeniowym.
Po wystawieniu ich szybko odezwała się osoba chętna, by zakupić wystawiony towar. Osoba poprosiła o adres e-mailowy i napisała , że już kupiła buty i by otrzymaż płatnośc wystraczy sprawdzić e-maila.
30-latka w wiadmości e-mailowej znalazał przesłany link.Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydował się go otworzyć.
By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojego konta, a także pin do karty. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jego konta bankowego oraz zgromadzonych tam środków.
30-latka po zalogowaniu się na konto bankowe odkryła, że ktoś dokonał nieautoryzowanej wypłaty z konta na kwotę 2000 złotych
Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. Apelujemy o nie "klikanie" w każdy nadesłany link. To może być oszustwo!!!!
PAMIĘTAJMY! Mechanizm przestępstwa polega na tym, że oszuści udają osoby zainteresowanie zakupem przedmiotów wystawionych na serwisach internetowych. Istotne, że kontakt ze sprzedającym nawiązują najczęściej za pośrednictwem popularnego komunikatora lub e-maila, a nie samej platformy sprzedażowej. By sprawić wrażenie bardzo zainteresowanych zakupem towaru, często prowadzą obszerną korespondencję, szczegółowo wypytując o sprzedawany produkt. Finalizując transakcję podsyłają spreparowany link, który ma służyć do przyjęcia płatności przez sprzedającego. Link przenosi nas na stronę, gdzie wymagane jest podanie kompletnych danych karty płatniczej i jej posiadacza lub proszą o autoryzowanie transakcji kodem otrzymanym z banku. Jeśli to zrobimy, oszust wejdzie w posiadanie wszystkich naszych danych, które są mu niezbędne do wykonywania transakcji na naszym rachunku banków.
Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek