PRZESIĄDĄ SIĘ NA FOTEL PASAŻERA
Liczne apele oraz komunikaty nawołujące do przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz nagłaśnianie przypadków odbierania praw jazdy za przekraczanie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym najwyraźniej na niektórych nie robią wrażenia. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy tylko w ciągu ostatniego weekendu odebrali te dokumenty kolejnym 3 kierującym jadącym z prędkościami przewyższającymi o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość”.
Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.
111 km/h, 106 km/h i 103 km/h to prędkości z jakimi amatorzy szybkiej jazdy zostali zatrzymani w ciagu ostatniego weekendu na drogach Świdnicy, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50km/h.
09 kwietnia - 31-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 53km/h jadąc pojazdem marki Skoda. Mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem karnym, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych, ale chyba co najbardziej 31-latek musiał pożegnać się z prawem jazdy, które może odzyskać dopiero po 3 miesiącach.
10 kwietnia z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiace musiał pożegnać sie równiez 23-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h jadąc pojazdem marki Renault. Mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem karnym, a na jego konto również trafiło 10 punktów karnych.
Tego samego dnia z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiace musiał pożegnać sie równiez 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki BMW przekroczył prędkość dozwoloną pędkość o 61 hm/h. Na miejscu również otrzymała mandat oraz 10 punktów karnych.
Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.